YARIN ŞİMDİDEN GÜZEL

Danny & Ron's Rescur adlı sivil toplum kuruluşunun yaptığı inanılmaz işler bir belgesele konu oldu. Sadık dostlarımız köpeklere bir yuva alternatifi sunarak yaşama güzellik katan organizasyon, bu belgeselle ününe ün kattı!

Sadece 1500 kişinin yaşadığı Hay-on-Wye, Kitapların Şehri olarak anılmakta son derece haklı. 80 bin kişinin katıldığı bir edebiyat festivaline ev sahipliği yapan kasabanın her yerinde kitap satılıyor! 

Çöpe giden bayat ekmekleri barınak ve sokak hayvanların beslenmesinde değerlendirmek isteyen belediyeler, Türkiye'nin dört bir yanına bayat ekmek toplama kutuları yerleştiriyor.

Enerji üretiminden sağlığa, çevre duyarlığından tarıma pek çok konuda dünyanın farklı coğrafyalarında güzel gelişmeler yaşanıyor. Sizler için bunlardan 10 tanesini sıraladık: 

Üç kız kardeşin sokak duvarlarına yaptığı resimler, Tayvan'ın fakir bir köyü olan Hulija'nın adeta kaderini değiştirmiş! 

 

Okulların açılması çocuklar için çoğu zaman stresli olabiliyor. Fakat birkaç basit adımla bu süreci çok daha kolay yönetmeniz mümkün. İşte yapmanız gerekenler:

Sokak hayvanlarına destek olmak için Kitap Koala adıyla online bir kitap satış sitesi kuran Umut Kısa, tüm geliri özel bir hayvan ambulansı fonlaması için kullanıyor.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta kaplumbağalarına bir umut... Çıralı'daki özverili çalışmalar sonucunda yuva sayısı ikiye katladı ve 22 yılın rekoru kırıldı.

Kültürel hayata eşit katılımın yaygınlaşması amacıyla hayata geçen ve bu yıl altıncısı düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali,  İstanbul, Eskişehir ve Ankara'da gerçekleşecek.

Ayla filminin senaristi Yiğit Güralp, yeni projesi Sarıl'da, bir sondaj kuyusuna düşmesinden 11 gün sonra kurtarılan mucize köpek Kuyu'nun hikayesini sinemaya aktarıyor. 

Her yıl çevre kirliliğini azaltmak için binlerce proje ortaya çıkıyor ancak böylesi görülmedi. Dev bir süpürge okyanustaki plastikleri süpürecek ve proje onaylandı.

Sizleri bir doğa mucizesiyle tanıştırmak istiyoruz! Bu şahane ördeklerin ve annelerinin hikayesi yüreğinizi ısıtacak!

ABD'li yazar C.D. Hermelin, bir hikaye yazmak için ilham gelmesini beklemiyor. Her gün daktilosunu alıp New York sokaklarına çıkıyor ve yanına gelenlerin hikayesini yazıyor.

David Ross'un tüm dünyayı gezerek çektiği fotoğraflarla ve tarihi bilgilerle donanmış olan Bridges adlı kitabını görmelisiniz!

Çevre dostu, Yeşi Bina Sertifikalı dev kütüphane Taipei Halk Kütüphanesi, kamusal alanlardaki yapılara muhteşem bir örnek.

Lynea Lattanzio, adeta hayatını adadığı binlerce evcil hayvanla bir arada yaşıyor! Bu ilham veren hikayeyi mutlaka okumalısınız.

Hayatlarında radikal bir değişiklik yapmak isteyen genç çift, kelepir fiyata satın aldıkları bir otobüsü harika bir eve dönüştürüp kendilerini yola attı.

Çocuklara hayvan sevgisini küçük yaşlarda aşılayabilmek adına başlayan projede her okula bir kulübe ve sokak köpeği verilmesi amaçlanıyor.

Kedi fotoğrafları konusunda uzmanlaşmış bir fotoğrafçı olan Andrew Martilla, kısa süre önce Cats on Catnip adıyla harika bi kitap yayımladı. 

2012'de Yeldeğirmeni’nde başlayan Mural İstanbul Festivali, yedinci senesinde Kadıköy'ün sokaklarını renklendirmeye devam ediyor. 

Marvel sinema evreninin ilk kadın başrollü filminin müzikleri bir kadın besteciye emanet! Üstelik bu besteci bir Türk!

Kanser Savaşçıları Derneği’nin başlattığı “Saçım Saçın Olsun” projesine ilgi her geçen gün artıyor. Desteğini sen de göster. 

Futbolda dünyanın en büyük organizasyonu olan FIFA Dünya Kupası, 14 Haziran'da başladı. Futbol ateşinin tüm yazı kavurması için zemin ve hava şartları fazlasıyla müsait!

Annesi tarafından terk edilen bu güzeller güzeli çita yavrusuna Amerikalı doğal yaşam parkı görevlileri sahip çıktı!

Babalar Günü'nü televizyon ve film dünyasının unutulmaz süper babalarıyla kutluyoruz. Herkesin babası süper ama bu babalar en süper!

Dünyanın dört bir yanından kıskançlık duygumuzu tavan yaptıracak en güzel otel banyolarını listeledik. Fotoğrafları bile bizde bir rahatlamaya sebep oldu!

Japonya'da küçük bir ada kasabası olan Kamikatsu, tüm dünyaya çevre duyarlılığı ve atık geri dönüşümü konusunda adeta ders veriyor.

Dünya mimarisinin en karakteristik detaylarından olan pencereler André Vicente Gonçalves'in objektifinden sizlerle!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Comedy Wildlife Photography Awards'a başvurular devam ediyor. 2018'in en matrak doğa fotoğrafı bakalım hangisi olacak?

Avustralyalı bir çiftin hayallerinde ülkelerini baştan başa dolaşmak vardı! Bu hayale bir minibüs alarak kavuştular!

Avustralyalı fotoğraf sanatçısı Andrew Griffiths'in helikopterden yaptığı çekimler muazzam metropol manzaraları sunuyor.

Ampüte dağcı Xia Boyu'nun Everest tırmanışı benzersiz azminin ve yaşama sevincinin zaferi. İlham veren müthiş bir hikaye!

Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nı üç altın, dört gümüş ve iki bronz madalya ile tamamlayarak dikkatleri üzerine çeken Türk Taekwondo takımının yıldızı İrem Yaman oldu.

13 Mayıs Pazar günü Anneler Günü'nü kutlayacağız. Bu özel günü annenizle yan yana oturup güzel bir filmle kapatmak isteyenlere ise harika önerilerimiz olacak. Anne sevgisi ve anne fedakarlığı temalı bu filmler, bu özel günü daha da anlamlandıracak.

İmkaları sınırlı çocuklara karşılıksız müzik eğitimi vermek amacıyla 2005'te kurulan Barış için Müzik Vakfı, 6500 çocuk ve gence müzik eğitimi verdi.

Yıldızları yorganınız misali üstünüze örtüp doğanın göbeğinde benzersin bir uyku çekmeye var mısınız? Küre otele bayıldık!


1 / 4
Postkolik © 2015. Tüm hakları saklıdır.
Güzel Haberler Postkolik ekibi tarafından Avivasa Emeklilik Ve Hayat A.Ş için hazırlanmıştır.