YARIN ŞİMDİDEN GÜZEL

Sırbistan doğumlu sanatçı Marija Pantelic, tuval yerine yapraklar üzerine yaptığı akrilik resimlerle  sanata farklı bir boyut kazandırmaya çalışıyor.

 

Kanser tedavisi süren çocukların ailelerine iş ve maddi destek sağlamak üzere hayata geçirilen Umut Kafe, umut dağıtmaya devam ediyor. 

Ukraynalı anne Oksana Kobeletskaya’nın beşizleriyle çektirdiği fotoğraflar, ne zaman baksanız yüzünüzde gülümsemeye sebep olacak kadar tatlılar!

Avusturyalı fotoğrafçı Anne Geier’in sonbahar ambiyansı içinde çektiği köpek fotoğraflarına bayıldık. Bu fotoğrafları eminiz siz de bizim gibi çok seveceksiniz...

Yaşlı, felçli ve yatalak hayvanlara bakmak ve günlük yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Encander, şu an 378 engelli, felçli, kör, kanserli ve yaşlı hayvanının bakımını üstleniyor. 

Kütüphanesinde bulunan kitaplarla müthiş kompozisyonlar yaratan Elizabeth Sagan, kitap tutkusunu Instagram'da bambaşka bir boyuta taşıdı. 

Bir hapishane aracını muhteşem bir yaşam alanına dönüştürmek herhalde pek çoğumuzun aklına gelmezdi; ancak azimli bir çiftin elinde bu hayal gerçek olmuş.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Uçmakdere'nin kaybolmaya yüz tutmuş tarihini gün yüzüne çıkartarak bir turizm merkezi haline getirmek için düğmeye bastı. 

Portekiz'de gerçekleşen Down Sendromlular Dünya Atletizm ve Masa Tenisi Şampiyonası'ndan Türk sporcular 12 madalya ile dönmeyi başardı.

Kültürel hayata eşit katılımın yaygınlaşması amacıyla hayata geçen ve bu yıl altıncısı düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali, İstanbul, Eskişehir ve Ankara'da gerçekleşecek.

Yeni Zelanda’nın sert rüzgârlarıyla meşhur Slope Point bölgesindeki ağaçlar sizi bir hayli şaşırtacak!

Yunanistan'ın Syros adasındaki evlerini bir kedi barınağına dönüştüren Joan ve Richard Bowell çifti, New York'a taşınmak zorunda kalınca bir anda hayvanseverlerin gündemine oturdu.

Danny & Ron's Rescur adlı sivil toplum kuruluşunun yaptığı inanılmaz işler bir belgesele konu oldu. Sadık dostlarımız köpeklere bir yuva alternatifi sunarak yaşama güzellik katan organizasyon, bu belgeselle ününe ün kattı!

Sadece 1500 kişinin yaşadığı Hay-on-Wye, Kitapların Şehri olarak anılmakta son derece haklı. 80 bin kişinin katıldığı bir edebiyat festivaline ev sahipliği yapan kasabanın her yerinde kitap satılıyor! 

Tamamen organik boyalarla tarlalara ve yamaçlara devasa graffitiler yapan İsviçreli sanatçı Saype, müthiş işler çıkarıyor. 

Çöpe giden bayat ekmekleri barınak ve sokak hayvanların beslenmesinde değerlendirmek isteyen belediyeler, Türkiye'nin dört bir yanına bayat ekmek toplama kutuları yerleştiriyor.

Enerji üretiminden sağlığa, çevre duyarlığından tarıma pek çok konuda dünyanın farklı coğrafyalarında güzel gelişmeler yaşanıyor. Sizler için bunlardan 10 tanesini sıraladık: 

Üç kız kardeşin sokak duvarlarına yaptığı resimler, Tayvan'ın fakir bir köyü olan Hulija'nın adeta kaderini değiştirmiş! 

 

Okulların açılması çocuklar için çoğu zaman stresli olabiliyor. Fakat birkaç basit adımla bu süreci çok daha kolay yönetmeniz mümkün. İşte yapmanız gerekenler:

Sokak hayvanlarına destek olmak için Kitap Koala adıyla online bir kitap satış sitesi kuran Umut Kısa, tüm geliri özel bir hayvan ambulansı fonlaması için kullanıyor.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta kaplumbağalarına bir umut... Çıralı'daki özverili çalışmalar sonucunda yuva sayısı ikiye katladı ve 22 yılın rekoru kırıldı.

Ayla filminin senaristi Yiğit Güralp, yeni projesi Sarıl'da, bir sondaj kuyusuna düşmesinden 11 gün sonra kurtarılan mucize köpek Kuyu'nun hikayesini sinemaya aktarıyor. 

Her yıl çevre kirliliğini azaltmak için binlerce proje ortaya çıkıyor ancak böylesi görülmedi. Dev bir süpürge okyanustaki plastikleri süpürecek ve proje onaylandı.

Sizleri bir doğa mucizesiyle tanıştırmak istiyoruz! Bu şahane ördeklerin ve annelerinin hikayesi yüreğinizi ısıtacak!

ABD'li yazar C.D. Hermelin, bir hikaye yazmak için ilham gelmesini beklemiyor. Her gün daktilosunu alıp New York sokaklarına çıkıyor ve yanına gelenlerin hikayesini yazıyor.

David Ross'un tüm dünyayı gezerek çektiği fotoğraflarla ve tarihi bilgilerle donanmış olan Bridges adlı kitabını görmelisiniz!

Çevre dostu, Yeşi Bina Sertifikalı dev kütüphane Taipei Halk Kütüphanesi, kamusal alanlardaki yapılara muhteşem bir örnek.

Lynea Lattanzio, adeta hayatını adadığı binlerce evcil hayvanla bir arada yaşıyor! Bu ilham veren hikayeyi mutlaka okumalısınız.

Hayatlarında radikal bir değişiklik yapmak isteyen genç çift, kelepir fiyata satın aldıkları bir otobüsü harika bir eve dönüştürüp kendilerini yola attı.

Çocuklara hayvan sevgisini küçük yaşlarda aşılayabilmek adına başlayan projede her okula bir kulübe ve sokak köpeği verilmesi amaçlanıyor.

Kedi fotoğrafları konusunda uzmanlaşmış bir fotoğrafçı olan Andrew Martilla, kısa süre önce Cats on Catnip adıyla harika bi kitap yayımladı. 

2012'de Yeldeğirmeni’nde başlayan Mural İstanbul Festivali, yedinci senesinde Kadıköy'ün sokaklarını renklendirmeye devam ediyor. 

Marvel sinema evreninin ilk kadın başrollü filminin müzikleri bir kadın besteciye emanet! Üstelik bu besteci bir Türk!

Kanser Savaşçıları Derneği’nin başlattığı “Saçım Saçın Olsun” projesine ilgi her geçen gün artıyor. Desteğini sen de göster. 

Futbolda dünyanın en büyük organizasyonu olan FIFA Dünya Kupası, 14 Haziran'da başladı. Futbol ateşinin tüm yazı kavurması için zemin ve hava şartları fazlasıyla müsait!

Annesi tarafından terk edilen bu güzeller güzeli çita yavrusuna Amerikalı doğal yaşam parkı görevlileri sahip çıktı!


2 / 5
Postkolik © 2015. Tüm hakları saklıdır.
Güzel Haberler Postkolik ekibi tarafından Avivasa Emeklilik Ve Hayat A.Ş için hazırlanmıştır.