İYİKİ VARSIN

Minyatür sanatçısı Hasan Kale, kivi çekirdeğinden, tavuk kuşu tüyüne, iğne ucundan kabak çekirdeğine kadar küçük nesnelerin üzerine enfes resimler yapıyor.

Sama Bada’yla ve karikatürleriyle henüz tanışmadıysanız, sizleri sanatçının hayal dünyasında bir yolculuğa çıkaralım

Hayal gücünü gerçeklikle birleştiren fotoğrafçı Hüseyin Şahin'in gerçeküstü adını verdiği eserlere baktıkça şöyle diyorsunuz: Keşke gerçek olsaydı!

14 Ekim'de Hawaii’de yapılacak olan Ironman Dünya Şampiyonası’na katılmayı hak kazanan İpek Onaran, dört yıl boyunca arka arkaya bunu başarabilen ilk atlet oldu.

Amerika'daki Dünya Ticaret Merkezi'nde işleri sergilenen genç sanatçı Hayal Pozantı ile tanışın. Ancak uyaralım, onun tablolarını anlamak için çok dikkatli bakmak gerekiyor.

İstanbul'un oryantalist ve gri kimliğinden uzaklaşıp renkli diyarlarını keşfeden fotoğrafçı Yener Torun'un paylaştığı kareler dünyanın dört bir yanında ilgi çekiyor.

Sena Runa, "quilling" adı verilen kağıt katlama sanatında harika işler çıkarıyor. Sena kâğıtlarla öyle şeyler yapıyor ki, hayran olmamak zor. 

Yıllardır hayatımızda yer edinen rap müzik son yıllarda bambaşka bir hal aldı. Bunun en büyük etkisi de genç rapçiler. İşte Türkiye'nin birbirinden yetenekli genç rapçileri… 

Elektronik müzik sahnesinin tanıdık siması Erdem Helvacıoğlu ve Türk caz dünyasının önde gelen isimlerinden Şirin Soysal’dan oluşan Sinematik Pop ikilisi Joy Exit, sorularımızı yanıtladı. 

Kötü Kedi Şerafettin’in yaratıcısı Bülent Üstün, bir süredir kafayı obje art'a takmış durumda. Bu konuda harika çalışmalar yapan Üstün, sorularımızı yanıtladı.

Selim Siyami Sümer ve Taçkın Bilal'in duo projesi Tolerance Break ile elektronik müziğin hipnotize eden dehlizlerinde gezinen ilk albümlerini konuştuk.

Dövme sanatçısı Mentat Gamze, şu sıralar dövme dünyasında adından sıkça söz ettiriyor. İşte kırmızı noktalı o meşhur dövmeleri...

Kanada'da yaşayan iki müzisyen, Özgü Özman ve Ozan Boz'un hayata geçirdiği Minor Empire, aldığı ödüllerle dikkat çekiyor.  

Çizgi roman dünyasının kalbinin en hızlı attığı yer olan ABD’de, sizleri sektörün en önemli firmalarından birine iş yapan bir Türk kadın çizerle tanıştırmak istiyoruz.

Başak Erdemir, tabakların üzerine çizdiği harika kadın illüstrasyonlarıyla adından söz ettiriyor. Yetenekli ressam ile çizgi rutinini ve ilhamlarını konuştuk.

Yerli sahnede ismini son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz elektro pop müzisyeni Nova Norda ile yeni teklisi Boşver’i ve müzik planlarını konuştuk.  

Masal kahramanı dev Gulliver’in Lilliputlar’ı Eskişehir’de! Eğlenceli illüstrasyonlarıyla dikkat çeken Hakan Keleş’le çalışmalarını konuştuk. 

Kolektif İstanbul geniş repertuarıyla çalmaya başlayınca yerinde durabilene aşk olsun! Bu eğlenceli grubun hikayesini onlardan dinleyin.

Ressam Trici Venola, tatile geldiği İstanbul’dan o kadar etkilendi ki 12 yıldır bu şehirde yaşıyor. Bir kaldırıma oturmuş İstanbul’u resmeden birini görürseniz, o Venola oabilir. 


1 / 1

Biraz ara verelim mi? #iyikivarım

#iyikivarım (@iyikidevarim)'in paylaştığı bir gönderi ()

Postkolik © 2015. Tüm hakları saklıdır.
Güzel Haberler Postkolik ekibi tarafından Avivasa Emeklilik Ve Hayat A.Ş için hazırlanmıştır.