Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
21.02.2019

Heyecanla beklenen Lord of the Rings dizisine ilişkin en yeni bilgiler

Müthiş prodüksiyon bütçesiyle sadece Amazon Prime'ın değil, tüm zamanların en çılgın dizi projesi olacak gibi duran Lord of the Rings'e dair yeni detaylar gelmeye devam ediyor.  


Amazon Prime'ın Lord of the Rings dizisi belki de şu an tüm dünyanın en merakla beklediği dizi projesi durumunda. Özellikle de Game of Thrones'un önümüzdeki aylarda final yapacak olması vesilesiyle Tolkien'in dünyasına dönmek isteyen fantastik ve epik maceraları sevenlerin sayısında hatırı sayılır bir artış var. Amazon Prime henüz prodüksiyonu başlamayan hatta senaryosu bile tamamlanmayan diziye dair heyecanı diri tutmak adına kendi sitesinde interaktif bir Orta Dünya haritası yayımladı. Azılı Tolkien okuyucuları elbette boş durmadı ve bu harita üzerinden dizinin gidişatına dair tahminler yürüttü. Dizinin yapımcıları Peter Jackson'ın yönettiği sinema filmlerinde işlenen konulara dokunmayacaklarını, Tolkien'in Orta Dünya'da geçen onlarca öyküsü olduğunu ve bu öykülerin ışığında, uzun ömürlü bir dizi kurgulamaya niyetlendiklerini belirtiyorlar.
Tolkien hayranları aslında dizinin Silmarillion'u konu edinmesini bekliyorlardı ancak Amazon Prime'ın yayınladığı interaktif Orta Dünya haritasındaki detaylara bakılınca, Silmarillion uyarlamasının oldukça uzak bir ihtimal olduğu görülüyor. Silmarillion'un konu edinilmesi için dizinin İlk Çağ'da geçmesi gerekiyor ancak Amazon Prime'ın haritasına baktığımızda bazı bölgelerin Üçüncü Çağ'daki adlarıyla anıldıkları görünüyor. İlk dikkat çeken detay, Rhovanion bölgesinin güneyinde yer alan Mirkwood ormanının doğu bölgesinde işaretlenen East Bight of Mirkwood adlı yer. Bu bölgenin Üçüncü Çağ'da Kuzey insanları tarafından dikilen ağaçlarla oluşturulduğu biliniyor. Bu yeni haritanın ışığında diziye dair oluşan bir beklenti daha çökmüş oldu. Lord of the Rings hayranları ayrıca dizinin genç Aragorn'un hikayesine odaklanmasını da bekliyordu ancak haritada Rohan'dan önce aynı bölgede bulunan Calenardhon'un işaretlenmiş olması bu ihtimali de ortadan kaldırdı. Bilindiği gibi Aragorn, Rohan krallığı kurulduktan 400 yıl sonra doğmuştu. Şimdilik Lord of the Rings dizisine dair bilinenler bu kadar. Amazon Prime bize yeni ipuçları sağladıkça biz de yeni detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Advertisement