Haberi Paylaş!
DİZİ
19.07.2019

Netflix, Oscar hedeflediği The Prom için dev bir kadro kurdu

Netflix, Tony Ödülü adaylığı da bulunan The Prom müzikalinini dev bir kadroyla film olarak uyarlıyor. 2020'de ekrana gelecek filmin kadrosunda Nicole Kidman ve Meryl Streep gibi isimler var.


Hollywood, son dönemde Broadway yapımlarına fazlasıyla kafayı takmış durumda. Steven Spielberg’ün The West Side Story çektiği, Taylor Swift’in Cats uyarlaması için kamera karşısına geçtiği yıllardayız ve ne yalan söyleyelim, bu şatafatlı dönemi yaşıyor olmaktan fazlasıyla memnunuz. Ünlü yapımcı Ryan Murphy’nin adını duyar duymaz insanın aklına o kadar çok proje geliyor ki bir an yutkunup saygı duruşuna geçmek istiyoruz: Nip/Tuck, Glee, Pose, American Horror Story ve Feud derken Ryan Murphy’nin her el attığını altına dönüştüren bir büyücü olduğunu düşünebilirsiniz. Ryan Murphy’nin en yeni projesi, aynı zamanda kendisinin Netflix’le kestiği 300 milyon dolarlık sözün ilk adımı olarak dikkat çekiyor. Bu parayı kaç proje ya da kaç yıllık mukavele karşılığında aldı bilmiyoruz; ancak dudağımızı uçuklattığı kesin!


Murphy’nin ilk Netflix projesi, Tony ödüllü bir Broadway müzikalinin uyarlaması olacak. “The Prom” adlı gişe rekorları kıran müzikal için Murphy öyle bir kadro kurmuş ki, akıllara zarar! Yaşayan en önemli kadın oyuncu Meryl Streep, yaş aldıkça güzelliğinden ödün vermeyen Nicole Kidman, İngiltere’nin yetiştirdiği en başarılı komedyenlerden James Corden, dünya müzik listelerini sallayan pop yıldızı Ariana Grande, şöhreti Comedy Central’dan beyazperdeye taşan komedyen Keegan-Michael Key ve Broadway’de rol aldığı Book of Mormon müzikalindeki performansıyla adeta bir fenomene dönüşen Andrew Rannells...
Ryan Murphy, bu filmin çekimlerine 2019’un son çeyreğinde başlayacak ve film 2020’nin son çeyreğinde, tahminen Oscar yarışının kızıştığı Kasım ya da Aralık ayında Netflix üzerinden yayımlanacak. Ryan Murphy, bu müzikal filmin soundtrack albümüne çok büyük titizlikle vakit ayıracağını açıkladı ve bu önemli görev için prodüktör olarak bizzat Ariana Grande’yi seçti. Albümün patroniçesinin uluslararası başarıya sahip genç bir diva olması bizi daha da heyecanlandırmış durumda.


Filmin senaryosunu, The Prom müzikalinin yazarları olan Chad Beguelin ve Bob Martin, Murphy’le ortaklaşa kaleme almışlar. The Prom, LGBTİ haklarının öncelikli olarak savunulduğu bir yapım. Netflix, pek çok farklı formatta programa kapılarını açarak LGBTİ hak savunuculuğu konusunda medyada önemli bir güç olmayı başarmış durumda ve The Prom filmiyle de eminiz bu vizyonunu perçinleyecek. Ryan Murphy bu projeyle birlikte, 2014 yılında çekmiş olduğu The Normal Heart’tan beri ilk kez yönetmen koltuğuna oturacak. Bu özel filme kavuşmamıza daha uzun zaman olsa da müziği böylesine merkezinde tutan bir yapımda tüm bu isimlerin yer aldığını görmek eminiz hem müzikseverleri hem de sinefilleri aynı ölçüde heyecanlandıracaktır.