Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
06.11.2017

The Lord of the Rings dizi oluyor

Tüm zamanların en çok okunan eserlerinden biri beyazperdeden sonra televizyona gelmeye hazırlanıyor. Detaylar çok ilginç.


Warner Bros Television ve JRR Tolkien mirasçıları, Amazon Studios ile bir Lord of the Rings dizisi çekmek için masaya oturdu! Amazon'un CEO'su Jeff Bezos'un bu anlaşma sürecini bizzat yürüttüğü biliniyor. Taraflar şimdilik kesin bir anlaşmaya varmış değil ancak üç tarafın da projeye sıcak baktığı söyleniyor. Hem Warner hem de Tolkien mirasçılarının Lord of the Rings dünyasının karakterlerini televizyon ekranlarına taşıyacak olan bu projeyi finanse edecek kanal arayışları bir süredir devam etmekteydi. Amazon bu ağır yükü sırtlamayı kafaya koymuşa benziyor zira talipler arasında en iyi teklifi yapan kanal kendileri.

 

 

Jeff Bezos, şu sıralar dünyanın yaşayan en başarılı iş adamı olarak kabul ediliyor. Şahsi servetinin Bill Gates'le burun buruna yarıştığını düşünürsek o ölçekte bir CEO'nun bir dizi için masaya oturması oldukça tuhaf. Bezos'un Lord of the Rings hayranlığı kadar Amazon Studios'un geçtiğimiz ay yaşadığı deprem de Bezos'u masaya oturtan sebeplerin başında geliyor.
Amazon Studios geçtiğimiz ay tepesindeki üç yöneticinin ayrılık haberiyle sarsılmıştı, görünüşe bakılırsa Bezos şahsi olarak ipleri eline almış. Bu arada eski Amazon Studios patronu Roy Price'ın ayrılığı, Hollywood'u derinden sarsan cinsel taciz skandallarından biriyle adının anılması ertesinde gerçekleşmişti. Price'ın, Amazon'un sevilen dizilerinden The Man in the High Castle'ın prodüktörlerinden birine uygunsuz tekliflerde bulunduğu iddia edilmişti.
Bezos, yaşanan bu olayı fırsata çevirmeyi bildi ve eski yönetimin Amazon Studios için yapım onayı verdiği dizilerin bazılarını iptal etti. Bezos, kurmaylarına Transparent ya da Mozart in the Jungle gibi niş diziler yerine kitlesel projelere yoğunlaşmalarını salık verdi, elbette Lord of the Rings'ten daha "kitlesel" bir proje olamaz o sebeple Bezos'un bu projeyi şirketinin itibarını kurtaracak emniyet sübabı olarak gördüğünü tahmin ediyoruz.

 

 

Jeff Bezos'un kesenin ağzını fazlasıyla açacağa benziyor. Bezos'un Amazon Studios'un başına atadığı isim Sharın Tal Yguado oldu, başarılı yapımcı artık COO Albert Cheng'le birlikte kanalı yönetecek. Warner Bros'la JRR Tolkien mirasçılarının aralarının düzelmesi de sevindirici haber. Warner ve mirasçılar 2012 yılından beri mahkemelikti. Buna sebep olarak, Warner'ın, mirasçılara haber vermeden Lord of the Rings lisansını kullanarak üretilmesine onay verdiği kumar makineleriydi. Geçmişe mazi derler, biz önümüze bakalım!
Amazon Studios umarız bu anlaşmayı yapar ve Tolkien'in efsanevi dünyası bir kez daha gözümüzün önünde canlandırılır! Belki bu defa Tom Bombadil'i de görürüz ne dersiniz? Aramızda kalsın ancak Amazon Studios'un en net kararı da Lord of the Rings ve Hobbit filmlerini yöneten Peter Jackson'ın hiçbir suretle bu dizi projesine dahil edilmemesiymiş!

 

Advertisement