Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
14.11.2017

Yüzüklerin Efendisi'ne iki dizi birden geliyor

Amazon geçtiğimiz hafta verdiğimiz haberi doğruladı! Orta Dünya'ya dönmeye hazır mısınız? Tüm detaylar haberimizde.


Geçtiğimiz hafta Amazon'un Lord of the Rings dizisi için girişimlerde bulunduğunun haberini vermiştik. Şirket, nihayet bu anlaşmanın resmen gerçekleştiğini ve dizinin çekileceğini doğruladı. Amazon Studios, JRR Tolkien'in klasik fantezi üçlemesi olan Lord of the Rings kitaplarından ilham alınarak yaratılacak olan dizi için Tolkien Estate and Trust, Harper Collins ve Warner Bros'a bağlı olan New Line Cinema ile ortaklaşa çalışacak.
Amazon Studios'un yapımcılar şefi olan Sharon Tal Yguado'ya göre Orta Dünya ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarını oldukça epik bir serüven bekliyor! Tolkien'in efsanevi dünyasında geçen ve birden fazla sezona yayılacak epik prodüksiyonuyla dizi dünyasına farklı bir boyut kazandıracak olan bu yapım, Lord of the Rings temalı ilk televizyon dizisi olma şerefini taşıyacak. Peki yeni Lord of the Rings dizisinin içeriği ne olacak?
Dizi, Fellowship of the Ring (Yüzük Kardeşliği) kitabının öncesinde yaşanan ve Orta Dünya'nın farklı karakterlerine odaklanan olayları konu edinecek. Şimdilik filmlerde izlediğimiz karakterlerden hangilerini göreceğimiz sır gibi saklansa da, yapımcıların özellikle de Tolkien'in hem yayımlanmış eserlerinden hem de hiç gün yüzü görmemiş çalışma notlarından yararlanacağı müjdelendi. Tolkien mirasçılarının ve yazarın yayıncı kuruluşunun dizinin prodüksiyonunda direkt olarak söz hakkı olacağını düşünürsek uzun yıllar sürecek bir Orta Dünya serüveni bizleri bekliyor.
Üstelik Amazon yetkilileri sadece tek bir dizi ile Orta Dünya'yı ziyaret etmeyecek. İkinci sezondan itibaren yayın hayatına başlayacak ve ana dizinin kurgusuna paralel yol izleyecek ikinci bir spin-off dizinin de planları arasında olduğunu müjdeledi Sharon Tal Yguado ve ekibi! Orta Dünya'ya dönüşümüz belli ki muhteşem olacak! Lord of the Rings dizileriyle alakalı her türlü yeni bilgi için bizi takip etmeye devam edin!


Şimdi gelin bu müthiş haberi bu harika soundtrack ile kutlayalım: 

Advertisement