YARIN ŞİMDİDEN GÜZEL

Dizi tutkunlarını buraya alalım! #Neizlesem diye düşünüyorsanız aksiyondan komediye, dramdan polisiyeye her telden dizi önerimize bir göz atın. 

Tanınmış Fransız sanatçı Christophe Guinet, dünyanın dört bir tarafındaki çıkan ormanlık yangınlarına tepki olarak “Human Vegetable” adıyla ses getiren bir projeye imza attı. 

Bir trene atlayıp Japonya'nın eksi başkentleri Kyoto ve Nara'yı günübirlik ziyaret eden Naohiro Yako, büyüleyeci fotoğraf kareleriyle evine dönmüş.  

1993'ten bu yana National Geographic için fotoğraf çeken Vincent J Musi'nin 17 Eylül'de satışa çıkaracağı yeni kitabı "The Year of Dogs", müthiş portrelerle daha yayımlanmadan adından söz ettirmeyi başardı. 

Utrecht Belediyesi, güzel bir uygulamaya imza atarak 300'ün üzerindeki otobüs durağını yabani çiçekler ve çimle kaplayarak arı sığınağı haline getirmiş. 

Instagram dünyasında fenomen olmaya adım adım yaklaşan yetenekli bir baba, 1 ve 3 yaşlarındaki çocuklarının fotoğraflarına yaptığı eğlenceli çizimlerle adından söz ettiriyor. 

George Barratt-Jones, mahallesindeki otobüs durağının içine açtığı “First Class Bar” adlı ücretsiz kahve dükkanıyla insanların gününü güzelleştirmeyi hedeflemiş. 

Birbirinden yetenekli onlarca heykel sanatçısının buluştuğu Belgian Sand Sculpting Festival, gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeceğiniz muhteşem çalışmalara  ev sahipliği yapıyor. 

Doğa fotoğrafçılığın tanınmış isimlerinden Pedro Jarque Krebs, yeni kitabı Fragile ile birbirinden estetik fotoğraflara imza atarak yine adından söz ettirdi.

Kendinizi orman içinde tek başınıza harika bir kulübede hayal ettiyseniz, bir de bu kabine bakın! Lımipod'u görür görmez ışınlanmak isteyeceğinize emininiz.

'Gold Hunter' lakaplı milli sporcumuz İrem Yalman, dört yıl arayla gerçekleşen iki Dünya Tekvando Şampiyonası'ndan da altın madalya ile dönerek çok önemli bir ilki gerçekleştirdi. 

Plastik şişeleri kullanarak onları doğaya kazandırmak için bir yol arayan Robert Bezeau, Panama'ya taşınarak "Plastik Şişe Köyü" adını verdiği bir yerleşim yeri kurdu.

60 metre uzunluğa ve 45 metre genişliğe sahip olan ve yapımı yaklaşık 10 sene süren bu devasa heykel, dünyanın en büyük kuş heykeli olarak tescillendi.

Ünü ülkesi Kazakistan'ı aşan Kanat Nurtazin, yaprakları adeta kuyumcu titizliği kesip ortaya harika kompizyonlar çıkaran yetenekli bir sanatçı. 

Latte'lerin üzerine çizdiği müthiş resimlerle fenomen olmayı başaran Güney Koreli barista Lee Kang Bin'in hazırladığı kahvelere bakmaya doyamayacaksınız. 

Hiperrealizm akımının tanınmış sanatçılarından Yigal Ozeri, öylesine gerçekçi portreler çiziyor ki resim mi ya da fotoğraf mı olduğunu ayırt etmek mümkün değil.

Başarılarıyla göğsümüzü kabartan Ayşe Begüm Onbaşı, Porkekiz'de kariyerinde ilk kez büyükler kategorisinde yarıştığı 6. FIG Dünya Kupası'ndan altın madalya ile döndü. 

Karolina Samalė'in tasarladığı rengarek buketlerin içerisinde çiçek yerine meyve, sebze ve yenilebilir otlar bulunuyor. Bu müthiş buketlere bayılacaksınız! 

İlkbaharın gelmesiyle birlikte dünyanın en büyük tarım üreticilerinden biri olan Hollanda da çiçek açtı! Bu fotoğraflara bayılacaksınız. 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın ihtiyaç sahibi kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında ücretsiz fiziksel ve sosyal destekler sağlamak için 2012'de kurduğu Aile Evi, yedinci yaşını kutluyor.  

Güney Kore'de robotlar tarafından inşa edilecek ve 2022'de faaliyete geçecek Robot Bilimleri Müzesi'nin tasarımı için düzenlenen uluslararası yarışmada Türk mimar Melike Altınışık birinci oldu. 

Yaz aylarında nüfusun adeta rekor seviyelere çıktığı Bodrum'da, sahipsiz ve sokağa terk edilmiş hayvan sayısının artması nedeniyle başlatılan "Beni Unuttunuz", projesi, kısa sürede farkındalık yaratmayı başardı. 

Günlük deyip geçmemek lazım! Eski bir uçak mühendisi olan José Naranja'nın çizimleriyle süslenmiş muhteşem günlükleri görmeden, bizce "günlük tuttum" demeyin!

1992 tarihli The Bodyguard filminin soundtrack albümünde yer alan ve Whitney Houston'ı adeta bir dünya yıldızı haline getiren "I Will Always Love You" şarkısının hikayesini öğrenmeye ne dersiniz? 

Milli Eğitim Bakanlığı, elektronik ortamdaki metinleri Braille alfabesine çeviren bir cihazı üç yıl içinde tüm ortaokul ve liselerdeki görme engelli öğrencilere ulaştıracak. 

Tebessüm Kahvesi'yle çok sayıda ödül alan Üsküdar Belediyesi, Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezini, başka hiçbir kamu alanında olmayan özelliklerle, Üsküdar'da açtı.

Dünyanın en önemli sorunlarından biri olan çevre kirliliğini ve kirliliğin doğaya olumsuz etkilerini sanatıyla protesto eden Artur Bardalo, çöpleri kullanarak müthiş çalışmalara imza atıyor. 

Hülya Özdemir, eğitim almadığı bir alanda harikalar yaratıyor. Çizdiği kadın portreleri yabancı dergilerde kullanılan ve kitap kapaklarında basılan Özdemir, kadınların iç dünyalarına bir pencere aralıyor.

Brezilyalı dijital sanatçı Tullius Heuer, kalemle yaptığı çizimleri fotoğraflarla birleştirerek 3D görünümlü süper gerçekçi çalışmara imza atıyor.

Şu sıralarda Instagram’da her fotoğrafı beğeni yağmuruna tutulan Collins’in olağanüstü işlerini bir araya getirdik.

Hula olarak da tanınan 1989 doğumlu sanatçı Sean Yoro, su kenarında bulunan eski ve terkedilmiş binaların duvarlarını boyadığı bir resim çalışmalarıyla adından söz ettiriyor. 

Yeni yıl ruhunu sevenler için yılbaşıyla özdeşleşmiş unutulmaz filmleri listeledik. Yılbaşı gecesininde ailenizle birlikte izleyebileceğiniz bu filmlerle eğlenceli saatler garanti!

Yılın en uzun gecesinde her zamankinden farklı bir şeyler denemeye ne dersiniz? Cevabınız evetse, 21 Aralık gecesi için önerilerimiz sizleri bekliyor. 

Bir okul tahtası ne kadar eğlenceli olabilir diye düşünüyorsanız size hayal sınırlarınızı zorlayacak bir öğretmenden bahsedelim. Karşınızda Hirotaka Hamasaki.

Muhteşem güzellikleri ve harika doğası ile görenleri kendine hayran bırakan milli parklar, kuşkusuz her doğaseverin görmek istediği yerlerin başında geliyor. 

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi için tasarlanan “Diyarbakır Halk ve Çocuk Kütüphanesi” projesi, Barselona’da düzenlenen 2A Continental Architectural Awards’ta, "Geleceğin Projeleri” kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.


1 / 5
Postkolik © 2015. Tüm hakları saklıdır.
Güzel Haberler Postkolik ekibi tarafından Avivasa Emeklilik Ve Hayat A.Ş için hazırlanmıştır.