İYİKİ VARSIN

Türk rock müziğinin güçlü kadın vokalleri arasında yer alan Aslı Gökyokuş, uzun süren sessizliğini farklı şarkıları güçlü ve modern bir sound ile birleştiren  yeni albümü “Dünya” ile bozdu. 

Hilal ve Psikoz hikayeleriyle tanıdığımız Kenan Yarar, 1962'de Jean Claude Forest tarafından ilk kez çizilen kült çizilen çizgi roman Barberalla'nın yeni sayıları için çizim yapıyor.  

Uzun süredir ulusal dergilere, moda çekimlerine kolaj ve illüstrasyon çalışmaları hazırlayan Serkan Yolcu, ülkemizde popülerliği giderek artan kolaj sanatının yetenekli temsilcilerinden biri. 

Müzik piyasasında alternatif sesler gün geçtikçe daha sık karşımıza çıkıyor. Yıl içinde yayınladığı iki tekli ile adından söz ettiren Melis Güven, sorularımızı yanıtladı.

Angela Merkel ve Tsubasa şarkılarıyla ismini yıldızlaştıran, sokağın güçlü kalemi XiR, uzun süredir üzerinde çalıştığı albümü “XX” ile karşınızda

Farklı tarzlarda harika illüstrasyonlara imza atan Ethem Onur Bilgiç'in şu sıralar gündeminde tiyatro afişleri, kitap kapakları ve bir kısa canlandırma film projesi var. 

Nova Norda'yı durdurabilene aşk olsun! Peş peşe çıkardığı teklilerle bu yıl müzik dünyasına adeta çıkarma yapan genç müzisyen, şimdi de Varım dedi. 

Nasuh Mahruki’nin yarım asra sığdırdığı serüvenlerinden oluşan fotoğraf sergisi, 24 Ekim'e kadar Galeries Lafayette’de ziyaret edilebilir. 

Manga ve süper kahramanlar Türk bir sanatçının kaleminde buluştu! Oli Fux son dönemde bizi heyecanlandıran çizerlerden.

Bugüne kadar daha çok cover şarkılarla adından söz ettiren oyuncu Deniz Sipahi, müzik yolculuğunda kendi kanatlarıyla uçmaya hazır. 

İstanbul çıkışlı elektronik müzik sanatçısı Başak Günak, nam-ı diğer Ah! Kosmos 5 Ekim'de yayınlanacak ikinci albümü Beautiful Swamp'ı Postkolik'e anlattı. 

Uzun yıllar Uykusuz dergisinde çizen Ahmet Cambaz, sadece beş yıl önce başladığı dövme işinde minimalist dövmeleriyle uluslararası camiada isim yapmayı başardı. 

ProjectPost30, tek bedene çok meslek sığdıranların hikayelerinin paylaşıldığı bir medya projesi. Projenin yaratıcısı Gökşen Çalışkan sorularımızı yanıtladı.

Profesyonel hayattan sıkılıp kendine bambaşka bir kulvar açan Sena Runa, hiçbir eğitimi ve bilgisi olmadığı quilling adlı kağıt katlama sanatında kısa sürede marka olmayı başardı. 

Türk metal gruplarından Şizofren, “XYY” adını verdiği yeni albümüyle müzikseverlerle buluştu. 4 şarkıdan oluşan konsept albüm, grubun ilk albümüne göre çok daha deneysel öğeler içeriyor.

Enis Hazan, yakında satışa çıkacak ve tüm dünyadan 100 figür fotoğrafçısının çalışmalarının yer alacağı The 100 Project- An Exclu Collective adlı kitaba giren tek Türk oldu. 

İzmirli müzisyen Batu Şener, dünyaca ünlü film müziği bestecisi John Powel ile birlikte milyonların izlediği filmlerin müziklerinin bestelenmesi konusunda bizzat rol alıyor. 

Amerika'daki Dünya Ticaret Merkezi'nde işleri sergilenen genç sanatçı Hayal Pozantı ile tanışın. Ancak uyaralım, onun tablolarını anlamak için çok dikkatli bakmak gerekiyor.

6. Cadde, uzun süren bir sessizliğin ardından Emre Aydın ve Ahmet Kalabay'ın bir araya gelmesiyle tekrar müzik çalışmalarına başladı.

Türkçe rap müziğin başarılı temsilcilerinden Joker, 'Element’ albümü ile geri döndü. 12 parçadan oluşan yeni albüm, geniş bir skalaya sahip. 

Albümlerinde caz ile farklı türler arasında diyalog kurarak sesini geniş kitlelere duyuran Şenay Lambaoğlu, dördüncü stüdyo albümü Rüyalarıma Gir ile karşımızda. 

Minyatür sanatçısı Hasan Kale, kivi çekirdeğinden, tavuk kuşu tüyüne, iğne ucundan kabak çekirdeğine kadar küçük nesnelerin üzerine enfes resimler yapıyor.

Sama Bada’yla ve karikatürleriyle henüz tanışmadıysanız, sizleri sanatçının hayal dünyasında bir yolculuğa çıkaralım

Hayal gücünü gerçeklikle birleştiren fotoğrafçı Hüseyin Şahin'in gerçeküstü adını verdiği eserlere baktıkça şöyle diyorsunuz: Keşke gerçek olsaydı!

14 Ekim'de Hawaii’de yapılacak olan Ironman Dünya Şampiyonası’na katılmayı hak kazanan İpek Onaran, dört yıl boyunca arka arkaya bunu başarabilen ilk atlet oldu.

İstanbul'un oryantalist ve gri kimliğinden uzaklaşıp renkli diyarlarını keşfeden fotoğrafçı Yener Torun'un paylaştığı kareler dünyanın dört bir yanında ilgi çekiyor.

Sena Runa, "quilling" adı verilen kağıt katlama sanatında harika işler çıkarıyor. Sena kâğıtlarla öyle şeyler yapıyor ki, hayran olmamak zor. 

Yıllardır hayatımızda yer edinen rap müzik son yıllarda bambaşka bir hal aldı. Bunun en büyük etkisi de genç rapçiler. İşte Türkiye'nin birbirinden yetenekli genç rapçileri… 

Elektronik müzik sahnesinin tanıdık siması Erdem Helvacıoğlu ve Türk caz dünyasının önde gelen isimlerinden Şirin Soysal’dan oluşan Sinematik Pop ikilisi Joy Exit, sorularımızı yanıtladı. 

Kötü Kedi Şerafettin’in yaratıcısı Bülent Üstün, bir süredir kafayı obje art'a takmış durumda. Bu konuda harika çalışmalar yapan Üstün, sorularımızı yanıtladı.

Selim Siyami Sümer ve Taçkın Bilal'in duo projesi Tolerance Break ile elektronik müziğin hipnotize eden dehlizlerinde gezinen ilk albümlerini konuştuk.

Dövme sanatçısı Mentat Gamze, şu sıralar dövme dünyasında adından sıkça söz ettiriyor. İşte kırmızı noktalı o meşhur dövmeleri...

Kanada'da yaşayan iki müzisyen, Özgü Özman ve Ozan Boz'un hayata geçirdiği Minor Empire, aldığı ödüllerle dikkat çekiyor.  

Çizgi roman dünyasının kalbinin en hızlı attığı yer olan ABD’de, sizleri sektörün en önemli firmalarından birine iş yapan bir Türk kadın çizerle tanıştırmak istiyoruz.

Başak Erdemir, tabakların üzerine çizdiği harika kadın illüstrasyonlarıyla adından söz ettiriyor. Yetenekli ressam ile çizgi rutinini ve ilhamlarını konuştuk.

Yerli sahnede ismini son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz elektro pop müzisyeni Nova Norda ile yeni teklisi Boşver’i ve müzik planlarını konuştuk.  


1 / 2
Postkolik © 2015. Tüm hakları saklıdır.
Güzel Haberler Postkolik ekibi tarafından Avivasa Emeklilik Ve Hayat A.Ş için hazırlanmıştır.