Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
10.08.2018

28. Akbank Caz Festivali'nde kimler var?

28. Akbank Caz Festivali bu yıl 17-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Uzun soluklu festivalin kadrosu ise yeni isimlerle genişlemeye devam ediyor. Açıklanan isimlerse heyecan verici.


Akbank Caz Festivali bu yıl da İstanbul’u cazla renklendirecek. Festivalin katılımcılarından sahne alacakları güne dair tüyolar aldık, yeni etkinlikleri ve detayları derledik. İşte son durum: 23 Ekim’de Volkswagen Arena’da İngiliz caz sahnesinin en başarılı sanatçılarından Jamie Cullum sahne alacak. 26 Ekim Cuma günü Babylon’da Bixiga 70, 21 Ekim Pazar günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda trompetinin berrak sesiyle tanınan, çağdaş caz sahnesinin kendinden en çok söz ettiren isimlerinden Avishai Cohen ve 19 Ekim Cuma günü Babylon’da Karl Hector & The Malcouns konser verecek.

 

 

Festivalin bir diğer sürprizi ise 21 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki kontrbas, davul ve piyanonun güç birliği yaptığı ünlü grup The Bad Plus olacak. Festivalde ayrıca bir hikaye anlatıcısı olarak, çağdaş kadın ozan geleneğini sürdüren Jehan Barbur ile aktör, yönetmen, ressam ve müzisyen Fırat Tanış, 19 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde birlikte sahne alacaklar. İngiltere’nin önde gelen caz müzisyenlerinden saksafoncu, besteci ve grup lideri Nubya Garcia da 23 Ekim’de Babylon’da festivale renk katacak isimler arasında. Liste genişlemeye devam ediyor, her an bir sürpriz olabilir.