Haberi Paylaş!
MÜZİK
03.04.2020

Caz müziğe yeni bir soluk getiren Deniz Taşar'dan yeni tekli: Uzaktan

Caz müziğin yeni yüzlerinden Deniz Taşar, bu yıl içinde çıkacak ikinci albümünden yeni bir tekli ile karşımızda. Söz ve müziği Taşar'a, ait olan 'Uzaktan', 3 Nisan'da tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Kendine has vokal tavrı ve ses rengiyle Türkiye'deki caz vokaline yepyeni bir soluk getiren Deniz Taşar, 2020 içinde çıkması planlanan ikinci albümünün ilk single'ı 'Onu Ona Ona Onu'yu geçen sene yayınlamıştı, albümün ikinci single'ı ise bugün yayınlandı. Söz ve müziği Deniz Taşar'a, düzenlemesi Adem Gülşen'e ait olan 'Uzaktan', 3 Nisan'da tüm dijital platformlardaki yerini aldı. Trompette Şenova Ülker, saksofonda Serhan Erkol, tuşlu çalgılarda Adem Gülşen, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ekin Cengizkan parçada kendisine eşlik ediyor.
 'Uzaktan'da hikaye anlatan, samimi ve duygusal bir Deniz Taşar var. Parça alternatif müziği caz ile buluştururken, sözler de her şeye rağmen birbirlerinden ayrılmayan, her virajı birlikte almaya devam eden dostları anlatıyor. Hayatlarımıza ve kendimize uzaktan baktığımız, zaman zaman sorguladığımız ve öncelik sıralamalarımızı baştan yaptığımız bu günlerde, parça bizlere resme ‘uzaktan’ baktığımızda kırgınlıkların, kavgaların ne kadar önemsiz, sevginin ne kadar kocaman olduğunu hatırlatıyor. Bir önceki single 'Onu Ona Ona Onu'daki coşkulu ve girift yapı 'Uzaktan'da kendini rahat ve daha umutlu melodilere bırakıyor ve gelen albüme dair bir ipucu daha veriyor.