Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
03.05.2019

Game of Thrones HBO stüdyo turu 2020'de Kuzey İrlanda'da açılacak

Game Of Thrones'un yapımcısı HBO, Linen Mill Studios ile işbirliğine giderek 2020 senesinde tüm orijinal ekipmanlarla müthiş bir Game of Thrones sdüyto turu başlatacak. 


Tüm zamanların en popüler dizilerinde biri olan Game Of Thrones’un ekran macerası üç bölüm sonra resmen sona erse de, HBO’nun bu işten daha çok uzun yıllar ekmek yiyeceğini söylemek kahinlik olmaz. Haberimizde bahsedeceğimiz konu tam da böyle bir adım. Önümüzdeki sene -bahar aylarında- Kuzey İrlanda'da açılması planlanan Game of Thrones HBO stüdyo turu, GOT hayranlarına dizinin unutulmaz sahnelerinin nerede çekildiğini görme imkânı sağlayacak.


Kuzey İrlanda, Banbridge'deki Linen Mill Stüdyoları’nda bulunan tam 100 bin metrekarelik alana yayılacak bu turda Game of Thrones hayranları dizinin çekimlerinde kullanılan setleri keşfedebilecek. Bu şahane tur, ziyaretçilerin Westeros'un en önde gelen sakinlerinin en ayak izlerinde dolaşmasına, dizideki önemli anları yeniden yaşamalarına olanak sağlayacak. Ziyaretçiler ayrıca Westeros ve Essos'un halklarını hayata geçirmek için kullanılan kostümler, aksesuarlar ve silahları da yakından görebilecekler.


Stüdyo turunda seriyi ekrana taşıyan yaratıcı ekiplerin üretim alanlarını, işçiliğini ve sanatını vurgulayan türünün ilk örneği olan bilgilendirici ekranlar koleksiyonu da sergilenecek. Prodüksiyon tasarımı ve sanat departmanı atölyeleriyle ilgili bilgiler, kostüm departmanı istasyonu, makyaj ve protez efekt uygulama bölümü, cephanelik sergileri ile ziyaretçi deneyimi en üst düzeye taşınacak.


Dünya standartlarının en üstünü temsil eden yaratıcı bir ekip, hem Westeros hem de Essos'un dinamik ortamlarını benzersiz bir biçimde hayata geçirmek için Linen Mill Studios ve HBO ile birlikte sıkı bir şekilde sekiz sezon boyunca çalıştı, onlarla bizzat tanışmak isteyenler bu muazzam gezi deneyimini kaçırmamalı!