Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
10.07.2020

Rap müzisyeni Lvbel C5, yeni teklisi Zor'u Postkolik’e anlattı

Lvbel C5, “Zor” adlı yeni teklisini Universal Müzik Türkiye etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Sözleri ve bestesi Lvbel C5’e ait olan şarkının aranjmanını ise Etki üstlendi. Lvbel C5, yeni teklisini Postkolik’e anlattı.

Bize biraz kendinden bahseder misin?
Selamlar ben Burak. İstanbul’da doğdum ve İstanbul’da yaşıyorum. Aslen Sakaryalıyım. Müzisyen bir babanın oğlu olarak küçük yaşlarımda müzik ile tanıştım ve ciddi anlamda büyük keyif alarak dinlemeye başladım. Zaman geçtikçe dinlemekten çıkıp, ritimler bulup, melodileri tanıyıp, kendimi üretmeye çalışırken buldum. İlk demolarımı 2016 senesinde arkadaşlarımın tavsiyesiyle eriştiğim küçük bir pasaj içi stüdyoda kaydettim ve insanlara sundum.

Yeni teklin “Zor” hakkında neler söylersin?
Mod olarak düşük olduğum bir zamanlarda yazdığım ve içime aşırı derecede sinen bir şarkı oldu. Şarkıda bazı bana özel olan anlatım tarzlarıyla küçük dokunmalar yaparak hayatımı ve insanları sorgulayan bi tarafı seçtim ve bunu yaparken oldukça akıcı bi dile dönüştürmeye çalıştım. Çalıştığım ekip beni hiçbir zaman kırmadı ve projeyi mutlu bir şekilde sürdürdük. Zor'un piştiği yer olan Notagram namı diğer yakın dostum olan Gökmen ile bu işin kayıt ve aranjelerini hallettik. Altyapıda ve elektro gitarda alevler saçan yakın dostlarımdan biri olan Akdo namı diğer Can ile müziği hazırladık. Görüntü, efekt, ve klipte büyük emeği olan Jeremih, görüntüleri en iyi şekilde hazırladı. Kurguda birlikte kafa patlattığımız Berkay arkadaşıma da teşekkür ederim. Mix, master olarak döktüren ve içimize en fazla sineni çıkartana kadar uğraşan tarafta ise Buğra Kunt vardı. Tam bir ekip çalışması oldu.
 Ülkemiz rap müzik sahnesi yoğun bir rekabet içinde. Genç bir rap müzisyeni olarak ulaşmaya çalıştığın nokta nedir?
Ulaşmaya çalıştığım bir nokta belirlemedim asla da belirlemeyi düşünmüyorum. Sınırlar insanı kısıtlayan şeylerdir, tüm dünyada sesimi duyurup, tüm dünyaya konser vermek istiyorum. Ülkemizde ve belki dünyada sahneler alev alsın istiyorum. Yerli /yabancı en beğendiğin rap müzisyenleri kimler? Yabancı olarak özellikle Fransa Almanya ve ABD ilgimi oldukça çekiyor. Timal, Niska, Sheck Wes, Smokepurpp, Migos, Kalim ve Night Lovell gibi isimler yabancı piyasada takip ettiğim ve beğendiğim güçlü isimler.

Bir süre lisanslı futbol oynamışsın ve uzun yıllar boks eğitimi almışsın. Spor senin için ne ifade ediyor?
Spor benim için yapılması en önemli ve en zevkli şeylerden biridir. Hayatımın büyük döneminde aynı klüpte forma giyip, altyapıda top koşturdum. Boks maçları ve kafes dövüşleri çocukluğumdan beri hep çok ilgimi çekti. Futbolu ve boksu olabildiğince eşzamanlı götürdüm, onlara emeğimi verdim. Ancak klüplerim taşınınca bırakmak zorunda kaldım.

Bundan sonrası için planların neler, yeni tekliler mi yoluna devam edeceksin yoksa yeni bir albüm mü olacak?
Bundan sonrasında şarkılarımı tekli olarak yayınlama kararında her zamanki gibi aynıyım. İleriki zamanlarda yapıcağım albümün içeriği her yeri çalkalayacak kadar güçlü olduğunda, albüm haberini de mutlaka duyurmaktan mutluluk duyacağız. Beni destekleyen ve arka çıkan herkesi burdan selamlıyorum. Hepinizi seviyorum, müzikle kalın.