TASARIM

Paris'teki Parc Expo fuar merkezinin çatısında 25 bin metrekarelik bir alana yaptıkları devasa graffiti'ye ‘Hava yarın nasıl olacak?! adını veren Ella & Pitr, alkışı hakl etti. 

Tüm zamanların en önemli gitar virtüözlerinden Yngwie Malmsteen tarafından tamamen metal parçalar kullanılarak tasarlanan Sandvik Smash-Proof Titanium Guitar, o kadar sağlam ki asla kırılmıyor! 

Alman spor markassı Puma, bu sene 125. yılını kutlayan Premier Lig ekibi Manchester City için çok özel bir forma üretti. 

Geri dönüşüme gönderilen elektronik cihazlarda yer alan altın, bronz ve nikel alaşımların tamamını kullanarak madalya tasarlayan Junichi KKawanishi, limpiyat tarihinde de bir ilke imza atmayı başarmış oldu.

Norveç'in en büyük ikinci buzulu Svartisen'e daire biçiminde inşa edilen otel 2021'de açılacak.

Chewbacca'nın postundan ilham alınarak üretilen Chewie adlı iskemleler, Darth Vader koltuğu ya da İmparatorluk Filosu'ndan ilham alınarak üretilen sallanan koltuk gibi güzelikler bu müthiş koleksiyonda! 

Lüks İngiliz otomobil üreticisi Bentley'in tarihini ele alan bu kitap, tam 800 sayfa ve açılınca eni bir metreyi buluyor! 100 karat pırlantalarla kaplı ve sadece 7  kopyaya sahip versiyonu ise tam 254 bin dolar!

Öğütülmüş kahve çekirdeklerinden doğaya dost kahve kupaları üreten Kaffeeform, doğa dostu çözümüyle adından söz ettirmeyi başardı. 

Genişleyebilen bagaj kapasitesiyle 70 kiloya kadar yük taşıyabilen Convercycle, şehir hayatında konforlu bir alternatif olacak gibi duruyor.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bir nakliye konteynerinin içinde faaliyet gösteren Schmatz isimli birahane, minimal tasarımıyla tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. 

G-Shock, Marvel ile güzel bir işbirliğine giderek Captain America, Iron Man ve Spider-Man temalı üç Avangers modelini Çin'de satışa sundu. 

Ejderha Visieron, Night King ve White Walker işlemeleriyle göz kamaştıran bu Game of Thrones kalemi 57 bin 600 dolardan başlayan fiyatla satılıyor.

Geçmişe selam çakan Harow Arcade Sofa, bu enfes oyun koltuklarını satışa sunarak 80'li ve 90'lı yılların coşkulu çocuklarına sesleniyor. 

Görenenleri şaşkına çeviren bu sokak büfesi, Fransız sanatçı Benedetto Bufalino'nın kırmızı bir Fiat Coupé’yi yatay olarak ikiye bölerek sokak büfesine dönüştürmesiyle ortaya çıkmış. 

Typified adlı şirketin tasarladığı bu poster, 15 dakikada bir hava durumu akışını internet üzerinden kontrol ederek kendisini otomatik olarak güncelliyor.

Hem kütüphane hem de kitabevi olarak hizmet veren bu mimari mucize, görenin gözlerini kamaştırıyor.

Eski karavanları unutun, bu modern tasarımlı yaşam ünitesi hem günümüzün beklentilerini karşılamayı başarıyor hem de müthiş teknolojisi ve elit iç tasarımıyla dudak uçuklatıyor.

Matematik öğretmeni Jacob Mitzling'in orman içine inşa ettiği bu müthiş kulübe adeta masallardan fırlamış gibi durmuyor mu?

İlhamını V12 motorlardan alan Espresso Veloce Royale 01, kahve tutkunlarına muhtemelen gelmiş geçmiş en havalı kahve makinesini sunuyor.

Vans, rock’ n'roll dünyasını adeta fetheden ve tüm zamanların en önemli albümlerinden bazılarına imza atan Led Zeppelin'in doğuşunu müthiş bir koleksiyon ile kutluyor!

Barbie, farklı vücut tiplerine sahip bebeklerden oluşan 'Fashionistas' serisine son olarak tekerlekli sandalyeli ve protezli bebek ekliyor. 

Yarattığı muhteşem araçlarla sihirbaz olarak adlandırılan Randy Grubb, pek çok farklı parçayı bir araya getirerek fotoğrafta gördüğünüz bu muhteşem aracı ortaya çıkarmış. 

Lego mimarları tarafından 400 bin parça LEGO kullanılarak tam 6 haftada inşa edilen Volkswagen Type 2 Kombi'nin farları, katlanabilir masası, lavabosu,  gaz ocağı kullanılabilir durumda ve fonksiyonel!

Norveçli girişimci firma Retyre, bisiklet tekerleklerini değiştirme sorununu ortadan kaldıracak çok pratik bir sistem geliştirmiş.

Casio’nun G-Shock modeli ve Transformers, 2019 yılında 35. yıl dönümlerini kutlayacak. Bu kutlamanın şerefine bu iki popüler marka, işte bu inanılmaz Optimus Prime saatine imza atmış. 

Tombul ikonik şişenin küçük boyu olan ve "#Yeraç" mottosuyla hareket eden Serçe’nin yeni etiketleri bir yaşam tarzının ve özgürlük fikrinin peşinden gidiyor. 

Japon resim öğretmeni Hirotaka Hamasaki, sınıfındaki kara tahtada tebeşiriyle harikalar yaratıyor.

70 yaşını kutlayan Smeg, 90. yaşını kutlayan Disney kahramanı Mickey Mouse ile harika bir işbirliğine gitmiş ve ortaya bu sınırlı sayıda üretilen bozdolabı çıkmış.

Ünlü saat tasarımcısı Anicorn, NASA’nın 60. yılını ölümsüzleştirmek için NASA’yı temsil eden kırmızı, mavi ve beyaz renklerin etrafında şekillenen bir saat üretti. 

Sevimli kediciklere en sevimli mobilyalar yakışır! Sıradan mobilyaların özel tasarımlarla kedi boyutlarına küçültülmesi müthiş!

New York’lu inşaatçı altı yıldır Bilbo Baggins'i kıskandıracak kadar güzel, enerji verimli, kavisli ve gür yeşil bitkilerle kaplı çatısı olan bir kır evi üzerinde çalışıyordu. İşte sonucu. 

Zamanın akışını rock’n’roll ruhuyla kontrol altına almak isteyenler için Raymond Weil harika bir AC/DC saati tasarlamış.

Bazı evlere ağaç ev deyip geçmemek lazım zira haberimizde yer alan evi mimari estetiğe ve iç dekorasyonuna şapka çıkartmak isteyeceksiniz!

Monsieur Plant’i duymuş muydunuz? Fransız tasarımcı Christophe Guinet bu takma isimle dokunduğu her şeyi bitkiye çevirip harikalar yaratıyor!

İç mimarlıktan pasta şefliğine geçen Dinara Kasko’nun mimari pastalarına bayılacaksınız! Pasta şefi Dinara Kasko, kek konusunda sıra dışı bir yaratıcılığa sahip!

Yüksek IQ'lu dehalar cemiyeti Mensa'nın bir üyesi olan Sylvester Stallone, yüksek IQ'sunu bu defa oldukça havalı bir saati tasarlamak için kullanmış. 


1 / 23
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • instagram
  • Linkedin
Postkolik © 2015. Tüm hakları saklıdır.
Yazıların izinsiz kopyalanması yasaktır.
Gondor Medya İletişim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti